in

2. ročník Festivalu autorskej slovenskej tvorby

V dňoch 13.- 15. októbra 2011 sa v Pezinku uskutočnil 2. ročník Festivalu autorskej slovenskej tvorby- FAST. Organizátori Divadlo na kolesách a Pezinské kultúrne centrum na ňom privítali umelcov hudobného, dramatického aj výtvarného umenia. Prvým podujatím bolo netradičné uvedenie do života CD k pripravovanému muzikálu Studený príbeh o horúcej láske, ktoré sa uskutočnilo na Letisku v Senici. Krstným otcom bol parašutista Igor Piatnica, ktorý s CD zoskočil z lietadla a následne ho na malom padáku nechal pristáť na zem. Z lietadla vyskočili aj budúci hlavní protagonisti muzikálu James Evans a Andrea Gabrišová v tandeme s base jumperom Romanom Dubským.

V piatok  začal festivalový deň vernisážou výstavy analógových fotografií autorov: Anna Strachan/Marek Strachan, Zuzana Mitošinkovie, Katarína Križanovičová a Zuzana Smolková. Festival organizátori oficiálne otvorili predstavením Radošinského naivného divadla – Nesladím. Po ňom sa konal koncert Márie Čírovej, ktorá si na festivalové pódium prizvala okrem svojich stálych hudobníkov aj sláčikové kvarteto. Miesto Zuzany Smatanovej, ktorá náhle ochorela vystúpila Andrea Gabrišová, nový objav jojkárskej show Česko Slovensko má talent. Záverečný deň patril prevažne hlavnému organizátorovi Divadlu na kolesách, ktoré odohralo rozprávku pre deti Super Markétka a veršovanú komédiu Príbeh v oblakoch, ale aj pesničkárovi Branislavovi Kšiňanovi s gitaristom Borisom Čechvalom.

Súčasťou festivalu bol aj predaj umeleckých výrobkov tvorcov známych zo Sashe.sk. Smutné je, že festival nepodporili žiadne oslovené inštitúcie poskytujúce granty na umenie a kultúru a všetky náklady hradia organizátori z vlastných zdrojov.

Martina Jelenová.

Fotogaléria:

What do you think?

Svet z konského chrbta

Halloween

Prospieva nám Halloween?