in ,

Aký bol tohtoročný Modranský piknik

V nedeľu (2. 6. 2013) ožila známa turistická oblasť v Modre – Harmónii už tretím ročníkom Modranského pikniku.  Akcia, ktorá zvykne otvoriť turistickú sezónu v tejto oblasti. Organizátori lákali návštevníkov na bohatý program spojený so sprievodnými akciami.

Program začal slávnostným prípitkom a príhovorom primátorky mesta Modry, Hany Hlubockej. Po ňom nasledovalo položenie kvetov k buste Alexandra Filípka. Po úvodných slávnostiach zaznel C. a K. dychový komorný orchester.
Hlavným bodom dňa bola určite módna prehliadka a súťaž o najlepší kostým. Vďaka nej opäť ožili postavy z histórie Harmónie. Návštevníci mohli vidieť aj krst novej knihy Sprievodca Malých Karpát, spojený s otvorením modranského banského náučného chodníka na ktorom sa zúčastnil aj župan BSK, Pavol Frešo.  Neskôr do tanca zahrala Pezinská country skupina Arion.

Zo sprievodných programov možno spomenúť  turnaj v bedmintone, slnečný kúpeľ, parčík s dekami, lehátka, vaňové očisťovacie kúpele, masážny salón, kartové stolíky, šach, kolky, guľky, linorytový workshop, brička z Margitinho dvora a dve kvetinárstva.

Z kulinárskych špecialít na pikniku sme mohli ochutnať dobroty z kredenca Modranského okrášľovacieho spolku, ochutnávku vín Fedora Malíka a nezabudnuteľné Holandské wafle fotografa Šymona Klimana.
Kto nebol, môže ľutovať. My Vám prostredníctvom našej fotogalérie priblížime atmosféru tohto podujatia a už možno o rok sa na ňom spoločne stretneme. Viac fotografií nájdete na našej facebook stránke. Text a foto: Branislav Macháč.

Fotogaléria:

What do you think?

Keramické trhy 2013

Časovka Ivana Červenku na Zošku až ku hviezdam