in

Cestou, necestou: Podersdorf am See

Cez víkend sme sa vybrali do Podersdorfu am See, malého mestečka v Rakúsku, nachádzajúceho sa ako už z názvu vyplýva na brehu jazera.

Nemali sme Rakúsku diaľničnú známku a tak sme išli mimo nej. Navigácia (Google maps) nám ukázala trasu: Pezinok – Podersdorf am See v dĺžke 77,4 km, a trvaní cesty 1 hod. 15 min. Vyrazili sme teda smer Podersdorf. Hneď ako sme prešli hranice Slovenska (cez hraničný priechod Kitsee), mohli sme sa kochať nádherou a upravenosťou dediniek naokolo. Skoro celú trasu cesty lemovali vybudované cyklochodníky. Vynikajúca príležitosť spraviť niečo aj pre svoje zdravie. Táto oblasť je známa ako Burgenland, zameraná na poľnohospodárstvo (pestovanie kukurice, slnečnice, jačmeňa, viniča) a samozrejme turizmus.

Po zhruba jednej hodine vstupujeme konečne do Podersdorfu a parkujeme pred plážou, pod stromami. Tunajšie plážové kúpalisko má zrejme tú najkrajšiu pláž v oblasti Neusiedler See. Kúpalisko sa rozkladá na úctyhodnej ploche 15 hektárov so starostlivo pokosenou trávou s stromami pod ktorými nájdete vytúžený tieň. Pláž je z jemných kamienkov a po celej svojej 1,4 km dĺžke má sklon len 6 % a na rozdiel od iných kúpalísk pri jazere tak pri vstupe do vody nenájdete žiadne schody. Južnú a severnú časť pláže rozdeľuje 200 metrové mólo na ktorom sa nachádza 12m vysoký maják. Pláž má všetko potrebné vybavenie – lehátka, toalety, sprchy či kabínky na prezliekanie. Nechýba ani občerstvenie.

Vstup na mestskú pláž funguje cez čipové karty, ktoré je možné zakúpiť v jednej z pokladní. Na vstupoch sa nachádzajú snímače kariet, kde stačí kartu priložiť a turniket Vás pustí dnu.

Vstupné do areálu

Dospelí 5,- EUR
Deti do 6 rokov 0,- EUR
Deti 6 – 15 rokov 2,- EUR

Milovníci športov si prídu na svoje v severnej časti. Školy surfovania, plachtenia a kitesurfungu, kabínky so sprchami s teplou a studenou vodou a viacero ihrísk pre plážový volejbal, minigolf, stolný tenis a nechýba ani plocha pre in-line korčuliarov. V južnej časti areálu je raj pre rodiny s deťmi. Pre najmenších je tu vodné ihrisko,  trampolíny, prístav pirátskych lodí a kopec ďalších atrakcií pre deti.

Koho nezaujalo nič z vyššie spomínaného, dajú sa tu prenajať vodné bicykle, alebo elektroloďky. Všetko v hodinovej sadzbe od 8 (za vodný bicykel) až do 12,-€ /hod (loďka na elektrický pohon).

Taktiež sa môžete vybrať na výlet loďou do susedného mestečka Rust. V čase nášho príchodu akurát vyrážala z „prístavu“, plná nadšených cyklistov.

Ak chcete ešte využiť posledné dni tohtoročných prázdnin, alebo dovolenky, určite sa nezabudnite ísť pozrieť do Podersdorfu, mestečka na jazere. Prajeme pekný zážitky.

What do you think?

Hudba Modre 2013

Alternatíva v Drevone 2013