in

Daniel Horák „Ukážky z tvorby“

Daniel je talentovaný umelec, maliar a básnik. Narodil sa 17.12. 1975 v Bratislave. Ukážky z jeho tvorby môžete momentálne vidieť v Musique Club Galerii v Modre. Výstava obsahuje výber kresieb od roku 1999 až po dnes. Pohľad na ne v prítmí kaviarne s tichým zvukom bluesu, je skutočne inšpiratívny. V čom hľadá inšpiráciu Daniel?  „Z fantázie moc netvorím, kreslím podľa predlôh, fotiek..niekedy vytvorím aj vlastné veci, no vždy sa od niečoho odrážam. V maľbe obdivujem hlavne starých majstrov (Da Vinci, Michelangelo, Rembrandt..).“  Čo Daniela priviedlo k umeniu? „Kreslil som už v detstve. Po gympli som zažal písať básne, a zoznámil som sa s ilustrátorkou Janou Kiselovou-Sitekou, s ktorou som konzultoval svoje prvé kresby.“ Záujem o výtvarné umenie sa v ňom začal prehlbovať. Absolvoval niekoľko letných výtvarných sústredení v Galérii insitného umenia, začal tvoriť i olejomaľby, či navštevoval arteterapeutickú dieľňu…Umenie sa prosto stalo jeho súčasťou. „Kedysi som so sebou stále nosil zápisník, no veľa vecí sa nakoniec nezrealizovalo.“ Zaujímalo nás, či Daniel vo svojom živote vychádza z nejakej filozofie. „Prikláňam sa ku kresťanstvu. Okrem toho som mal kedysi vzťah k fyzike. No a samozrejme, obdiv k maľbe.“ Ak sa Vás príbeh Daniela Horáka zaujal, príďte navštíviť už poradí štvrtú autorskú výstavu v Musique Club Galerii v Modre.

Text a foto : Lucia Mandincová

 

What do you think?

Aké bolo Víno a levanduľa 2012

Pezinok v znamení behu