in

Deň vo vinohradoch

Tlačová správa: Malokarpatská vínna cesta, Modra (neprešlo jazykovou úpravou).

Po piatykrát budete mať ojedinelú možnosť 7. septembra 2013 v sobotu, zavítať do malokarpatských viníc, ochutnať hrozno ale aj víno z neho vyrobené, spoznať vinára, ktorému vinica prirástla k srdcu tak, že sa stala jeho druhým domovom. Navštíviť môžete  vinice od Rače až po Suchú nad Parnou.

V tento deň sa za chuťou hrozna a z neho vyrobeného vína môžete vybrať pešo, na bicykloch, autami a to do vinohradov Füchsle, Grefty, Nové Hory, Gelnar, Škridlák,  Huncpalky, Fertále, Bonflajtne, či novovysadených vinohradov Iveta a Zoya …

A čo  na tomto veľkom vinohradníckom a vinárskom putovaní zažijete? Navštívite genofond Frankovky modrej, nahliadnete do jelenej farmy, ocitnete  sa v stredomorskej záhrade, prekvapia Vás nádherné vyhliadky na mestá Pezinok a Modru, Svätý Jur i Raču, pre ktoré sa oplatí šlapať pár metrov do kopca, ak zvládnete 99 schodov rozprestrie sa Vám nádherný pohľad  z rozhľadne na Šenkvice. Vo Svätom Jure zažijete koncert priamo vo vinici a v Pezinku Vás očakáva jazda kočom po vinohradníckom chodníku. Sobotňajší zážitok bude aj o grilovaní a voňavých špekáčikoch, vinohradníckom guláši a pagáčikoch, čakajú Vás aj domáce špecialitky ….

Vstupné 15€ Vás oprávňuje počas sobotného popoludnia ochutnávať vína a hrozno v 38 viniciach, v cene vstupenky je započítaný + 6€ bonus na nákup vína alebo hrozna.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť od 20. 8. cez „Predaj vstupeniek“ na www.mvc.sk alebo od 26. 8. priamo na miestach:

  • Vinohradnícke potreby, Nám. A. Hlinku 3, Rača
  • Malokarpatská vínna cesta, Horná 20, Modra
  • Mestská vinotéka, Radničné nám. 9, Pezinok

Kontakt a info: www.mvc.sk, 0915 142 777.

What do you think?

Alternatíva opäť nesklamala

Digitalizácia kina v Modre