in ,

Hrad Devín opäť ožil históriou

Počas prázdninového víkendu 25. a 26. augusta 2012 si hrad Devín pripomenul svoje pôvodné poslanie. Pod jeho hradbami sa opäť prechádzali krásne dvorné dámy i poddané a odvážni rytieri predvedli svoju odvahu. Už deviaty ročník Festivalu Devín ponúkol dva dni programu, v ktorom si každý návštevník prišiel na svoje.

Na pódiách sa vystriedali najobľúbenejšie domáce a zahraničné šermiarske, kaskadérske a hudobné skupiny spolu s orientálnymi tanečníkmi. Pod pódiom svoj talent predvedli sokoliari či koniari a rámus narobila aj skupina delostrelcov. Okolie hradu bolo pripravené na prechádzku historickými tábormi, kde ste mohli nakuknúť našim predkom až do kuchyne a občerstviť sa tam dobovými špecialitami. Na historickom jarmoku sa zasa predstavili remeselníci priamo pri práci a predviedli tradičnú výrobu čipky, hrncov či nožov.

Pozrite si teda zopár fotografií z tohto vydareného podujatia. (Text a foto: Branislav Macháč)

Fotogaléria:

What do you think?

Pezinok v znamení behu

Modra očami študentov