in ,

Hrad Devín ožil históriou

V sobotu 27.8.2011 sa hrad Devín vrátil späť do tajuplnej histórie. Chladné kamenné múry nádvoria pohltila stredoveká atmosféra, ktorú sem priniesol festival Devín. Šermiari, žoldnieri, dobové tanečnice, či lukostrelci, boli počas tohto slnečného víkendu, prirodzenou súčasťou hradu.  Atrakcie, a sprievodné podujatia zaujali človeka každého veku. Mladí sa mohli zapojiť do rôznych súťaží, vyskúšať si streľbu z luku, alebo miniatúrneho dela. Zaujímavým bol aj stredoveký jarmok, ktorý ponúkol množstvo remeselných výrobkov. Kúpiť sa dalo všetko, od dreveného riadu až po medovinu. Festival sa tešil veľkej návštevnosti a prialo mu aj teplé letné počasie. (Text a foto: Lucia Mandincová)

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Pozvánka na 9. MsZ v Modre

Zasadanie Mestského zastupiteľstva

Desiate zasadnutie Mestského zastupiteľstva