in

Hudba Modre 2013

Mesto kultúrneho diania Modra má vo svojom repertoári ďalší umelecký zážitok pre návštevníkov i obyvateľov. Melódie 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia odštartujú medzinárodný festival umenia Hudba Modre, ktorý sa uskutoční od 16.- 18. augusta v Modre.

Swingový orchester FATS JAZZ BAND Vás prinavráti do čias noblesných večierkov 20. a 30. rokov minulého storočia, do čias amerického jazzu. Interpretov a ich talent si môžete vychutnať v priestoroch ELESKO wine park (ZOYA Museum) dňa 16. augusta 2013 o 20.00 hod. Ústrednou postavou a zároveň špičkovým umelcom tohto hudobného telesa nie je nikto iný ako zakladateľ Fats jazz band a jeden z najlepších klaviristov na Slovensku Ladislav Fančovič. Dňa 17. augusta 2013 o 19.00 hod. v kostole sv. Štefana Kráľa v Modre, mesto svojou prítomnosťou poctí komorný súbor masta Skalica – Moyzesovo kvarteto. Do repertoáru zaradili skladby od významných skladateľov ako W.A.Mozart, A. Dvořák, P. Debussy, P. Bagin či H. Villa – Lobosa a to všetko v podaní Stanislava Muchu ( I. husle), Františka Török (II. husle), Alexandra Lakatoša (viola), Jána Slávika (violončelo) a Cirila Šikulu (flauta). Do nedeľnajšieho programu sa zapojili aj žiaci Základnej umeleckej školy v Modre, ktorí vystúpia vo veľkej sále Hotela Sebastian v Modre o 17.00 hod. a predvedú Vám ako má vyzerať Malý koncert veľkých nádejí. Neskôr, o 19.00 hod. v Nemeckom evanjelickom kostole a. v. v Modre, ukončia trojdňový festival Hudba Modre umelci z Bergerovho tria. Oživia skladby L.v.Beethovena, R. Bergera,A. Zemplinskeho či L. Kupkoviča. Finálny hudobný večer zavŕšia umelci Ladislav Fančovič (klavír), Branislav Dugovič (klarinet), Ján Slávik (violončelo).

Mesto Modra sa v štýle jazzu a komornej hudby teší na Vašu spoločnosť.

Termín: 16.-18. august 2013

Piatok – ELESKO wine park – ZOYA Museum (Fats Jazz Band)

Sobota – kostol sv. Štefana Kráľa v Modre (Moyzesovo kvarteto – komorný súbor mesta            Skalica)

Nedeľa – Hotel Sebastian v Modre (ZUŠ v Modre – Malý koncert veľkých nádejí)

 Nemecký evanjelický kostol a. v.(Bergerovo trio)

Program:

Piatok 16.august 2013

20.00 Fats Jazz Band (Ladislav Fančovič – klavír, bandleader, Ľubomír Kamenský – trúbka, kornet, Branislav Belorid – pozauna, Branislav Dugovič – klarinet, tenor – saxofón, Michal Matejka – gitara, Patrik Fičor – bicie, Pavol Kušík – kontrabas, Jana Dekánková a Matúš Uhliarik – spev)

Sobota 17.august 2013

19.00 Moyzesovo kvarteto – komorný súbor mesta Skalica

– Stanislav Mucha ( I. husle), František Török (II. husle), Alexander Lakatoš (viola), Ján Slávik (violončelo) a Ciril Šikula (flauta).

– W.A.Mozart, P. Bagin, C. Debussy, A. Dvořák, H. Villa – Lobosa

Nedeľa 18.august 2013

17.00 Malý koncert veľkých nádejí (Základná umelecká škola v Modre)

19.00 Bergerovo trio, L. Fančovič- klavír, B. Dugovič- klarinet, J. Slávik- violončelo (L.v Beethoven, R. Berger, A. Zemlinsky, L. Kupkovič)

Organizátori: Mesto Modra,OZ Hudba Modre, Základná umelecká škola v Modre, MsCSS v Modre,  Mestské kultúrne stredisko Modra, Rímsko-katolícka farnosť v Modre, Evanjelická cirkev a. v. v Modre.

Všetky vystúpenia v rámci programu, sú samozrejme ZADARMO.

What do you think?

Mestský úrad v Modre zmenil úradné hodiny.

Cestou, necestou: Podersdorf am See