in

Jablkové hodovanie 2011

Modra sa počas uplynulých jesenných víkendov vyhýba prípravám na zimný spánok. Podujatie s názvom „Jablkové hodovanie“ je jedným z množstva príkladov. Vďaka podpore Bratislavskej župy a Malokarpatského osvetového strediska v Modre, púta tento projekt pozornosť už tretí rok, a je významným artiklom pre zvýšenie atraktivity cestovného ruchu v našom kraji.

Podľa župana Pavla Freša, toto podujatie poukazuje aj na fakt, že v regióne pod Karpatmi nie sú typické len oslavy vína a hrozna. Práve naopak. Náš kraj je bohatý rozmanitosťou kultúrneho a prírodného bohatstva. „Cieľom tohto podujatia je vylákať ľudí, Bratislavčanov ale aj návštevníkov do regiónu,“ dodal župan. Projekt jablkové hodovanie je podujatím ktoré je putovné, a v rôznych mestách regiónu trvá vždy jeden deň. Program je príznačný príjemnému hodovaniu, môžeme sa započúvať do folklórnej hudby, a nasýtiť sa atmosférou ľudovej kultúry.

V Modre to samozrejme nebolo inak. Kultúrne zážitky sa prekrývali s tými kulinárskymi, a vytvorili tak na nádvorí kaštieľa MOS lahodnú atmosféru. Nádvorie ovládlo množstvo stánkov so zdravými dobrotami, ktorým sa odolávalo len ťažko. Pri príležitosti tohto podujatia MOS sprístupnilo aj kaštieľu prislúchajúcu záhradu, ktorá pridala na čare. Modra má toto podujatie rada, a vízia bratislavskej župy – vylákať ľudí do regiónu, jej jednoznačne prospieva. (Text a foto: Lucia Mandincová)

Fotogaléria:

What do you think?

Vinobranie Modra 2011

Štúrova jesenná dumka