in

Japonsko zvnútra

O Japonsku porozpráva umelec, cestovateľ a etnograf Ondřej Landa.

Dátum: 22.11.2018 (štvrtok), o 19:00 hod.
Miesto: Modra, Sokolská 8, Kultúrny dom

Akí sú Japonci navonok a akí sú zvnútra? Aké sú ich slabosti, prednosti a špecifika a čo v Japonsku naozaj stojí zato zažiť? Aký majú v tejto zemi vzťah k prírode, k náboženstvu a k umeniu? A má si vôbec Čech s Japoncom čo povedať? Prednáška bude obohatená aj o hudobné ukážky DUA KERLEK ( Ondřel Landa a Hico Natsuaki )

Ondřeja Landu púta k Japonsku veľmi intenzívni, až osudový vzťah. Na jeho území žil niekoľko rokov, precestoval ho od Naganských Álp po subtropické ostrovy, býval v Zenovom kláštore školy Sótó i v posvätných horách asketickej sekty Šugendó a 8 rokov mal za partnerku japonskú tanečníčku. Prednáška je zameraná na tie aspekty japonskej zeme a kultúry, ktoré sa bežne zo sprievodcov nedozviete…

Hico Natsuaki je pôvodne jazzovým kláviristom, dnes však popredným hráčom na melódion v Japonsku, ktorý pôsobí na svetovej hudobnej scéne už bezmála 30 rokov. Je vyhľadávaným japonským multiinštrumentálním experimentátorom, pedagógom a hudobným producentom. Pôsobí v niekoľkých hudobných zoskupeniach. Zo všetkých jeho spoluhráčov asi najviac vystupuje do popredia meno jeho vlastného strýka a slávneho priekopníka freejazzu v Japonsku – Sabu Toyozumiho.

Vstupné: 2 € (na mieste).

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Oslava Dňa za slobodu a demokraciu

Otvorenie novej rozhľadne