1. 11. / ŠTV / 17.30
HOTEL TRANSYLVÁNIA 3: STRAŠIDELNÁ DOVOLENKA – 5 €
/ Hotel Transylvania 3: Monster Vacation / Réžia: Genndy Tartakovsky / USA 2018 / animovaný, rodinný / 90 min / SD / MP
V najnovšom pokračovaní série Hotel Transylvánia sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok  partie vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Všetko nasvedčuje tomu, že si od zvyčajných problémov na chvíľu oddýchnu, až do momentu, kedy sa Drakula nezamiluje do šarmantnej kapitánky lode, Eriky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov…

1. 11. / ŠTV / 19.30
TIEŇ JAGUÁRA – Filmklub K4 – 4 €
/ Tieň jaguára / Réžia: Pavol Barabáš / SR 2018 / dokument / 67 min / OV / MP 12
Štyria priatelia sa vybrali proti prúdu amazónskych riek na neistú cestu. Prešli cez tajomné pohorie Sierra Maigualida, ktorým okrem indiánov ešte nikto neprešiel. Dostali sa tak do ich sveta. Do sveta založeného na úcte k vlastnému spoločenstvu. Vďaka spiritualite sú prepojení s okolitou prírodou. Veria, že poškodiť prales znamená poškodiť samých seba. Jedni z posledných prírodných indiánov na tejto planéte prijali odvážlivcov do svojej osady a umožnili im spoznať a autenticky zachytiť jednoduchosť ich bytia a priniesť tak dôležité poznanie.

2. 11. / PIA / 19.30
THE PERFECT KISS – 5 €
/ The perfect kiss / Réžia: Tina Adams / KAN 2018 / romantický, komédia / 83 min / ČD / MP 12
Jediný bozk dokáže zmeniť celý váš život. Každý hľadá šťastie, no keď vám ťahá na tridsať a stále žijete s rodičmi, ktorí sa k vám správajú ako k dieťaťu, ste bez práce a láska je v nedohľadne, hľadáte ešte intenzívnejšie. Tanya Cova žije s rodičmi v severoamerickom meste v trochu všednej americkej spoločnosti. Jej rodičia, bývalí tajní agenti pre nemenovanú východnú ríšu, už toho majú dosť a chcú ju zúfalo vydať za syna ich starej známej. Po pôvabnej Tanyi však túži aj miliardár Brian Demarrias. Do toho všetkého príde nečakaný bozk v parku. Ktorý z nich je pre Tanyu tým pravým?

3. 11. / SO / 15.30
AXEL A TAJOMSTVO PLANÉTY KEPLER – 5 €
/ Axel 2: Adventures of the Spacekids / Réžia: Leo Lee / Čína 2017 / animovaný / 90 min / SD / MP
Kedysi nádherná planéta Kepler je dnes vyprahnutá a na pokraji zániku, pretože Pozemšťania v honbe za zdrojom super energie vydrancovali jedinečný Kvet života. Odvážni mladí obyvatelia planéty Kepler – AXEL, GAGA a BONO sa rozhodnú nasledovať starú legendu a vydávajú sa hľadať semienko života do oázy skrytej v ničivej sopke, aby zachránili svoj domov. Táto misia im do cesty stavia množstvo prekážok a sebeckých protivníkov, no vzdať sa neprichádza do úvahy! V hre je totiž osud ich všetkých.

3. 11. / SO / 17.30
NIEČO NAVIAC – 5 €
/ Niečo naviac / Réžia: P. Kadlečík, M. Šenc / SR 2018 / 67 min / dokument / OV / MP 12
Stačil jeden chromozóm v DNA navyše a všetko bolo inak. Niekoľko hodín po narodení malej Dorotky vykreslila lekárka rodičom vidinu čiernej budúcnosti s dieťatkom postihnutým Downovým syndrómom a ponúkla im možnosť zbaviť sa jej. Odmietli. Dnes je z Dorotky teenegerka, ktorá má svoje sny a túžby tak ako všetci mladí ľudia v jej veku. Jeden sen prerástol všetky – túži sa stať veľkou herečkou…

3. 11. / SO / 20.00
BOHEMIAN RHAPSODY – 5 €
/ Bohemian Rhapsody / Réžia: B. Singer, D. Fletcher / USA 2018 / dráma, životopisný, hudobný / 134 min / ČT / MP 12
Queen. Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako ich hudba, je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985. Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby.

4. 11. / NE / 17.30
PAT A MAT ZNOVU V AKCII – 5 €
/ Pat a Mat znovu v akci / Réžia: Marek Beneš / ČR 2018 / animovaný, rodinný / 75 min / SD / MP
Slniečko svieti, leto je v plnom prúde a Pat a Mat, naši dvaja smoliari, sa púšťajú do ďalších kutilských výziev. V ich podaní nič nie je nemožné, komplikácia nie je prekážkou a katastrofa je tá správna cesta k cieľu. V nových príbehoch nám obaja kutilovia predvedú ako opraviť odpad, postaviť plot alebo vyčistiť komín a žiadne moderné riešenia im nie sú cudzie či je to dron alebo solárna energia. Pat a Mat majú zmysel pre zábavu a radi si užívajú deň, preto uvidíme ako sa dá postaviť kolotoč alebo, že sekanie trávy nemusí byť namáhavou prácou. Pat a Mat ako sme už zvyknutí prinášajú zábavu na ostrí skrutkovača a smiech až sa klinčeky budú ohýbať. Ale doma to radšej neskúšajte!

4. 11. / NE / 19.30
SVETLÉ MIESTO – 5 €
/ Svetlé miesto / Réžia: Dušan Trančík / SR 2017 / dokument / 54 min / OV / MP 12
Film o osobnostiach politického, kultúrneho a spoločenského života na moravsko-slovenskom pomedzí, kde sa začiatkom 20. storočia odohralo historické zblíženie Čechov a Slovákov. Luhačovice sa stali prvým kúpeľným mestom v Rakúsko-Uhorsku, ktoré bolo v českých rukách a hlásilo sa k slovanskej kultúre. Zišlo sa tu niekoľko výrazných osobností, ktoré spojili svoje schopnosti a intelekt, aby za niekoľko sezón vybudovali moderné kúpele v slovanskom duchu. Slovenské zastúpenie bolo reprezentatívne: správcom kúpeľov bol Cyril Holuby, významnú úlohu zohral kúpeľný lekár Pavel Blaho, ktorý bol neskôr členom dočasnej vlády prvej ČSR so sídlom v Skalici a zaslúžil sa o účasť Slovákov v novom štátoprávnom usporiadaní. A do tretice… originálnu pečať kúpeľom dali stavby Dušana Jurkoviča, ktorý svoje motívy čerpal zo slovenskej ľudovej architektúry.

6. 11. / UT / 19.30
GOYA Z NÁRODNEJ GALÉRIE V LONDÝNE – ART – 6 €
/ Goya – Visions of Flesh and Blood / Réžia: David Bickerstaff / VB 2018 / dokument / 96 min / ČT / MP 12
Goya je nielen skvelým pozorovateľom každodenného života a problematickej španielskej histórie, ale je predovšetkým nadaným maliarom portrétov a sociálnym komentátorom par excellence. Žáner portrétu posúvajú Goyove diela novým smerom, jeho genialita je prezentovaná v rámci výstavy v Národnej galérii v Londýne. Film využíva túto výstavu ako prostriedok na nahliadnutie do Goyovho rušného života. Film odhaľuje Goyove listy zároveň s unikátnou výstavou diel z najväčších zbierok z celého sveta. Tento film prináša fascinujúci portrét maliara a farebného sveta, ktorý zachytával.

7. 11. / STR / 19.30
TRI DNI V QUIBERONE – Be2Can – 5 €
/ 3 Tage in Quiberon / Réžia: Emily Atef / NEM/FRA 2018 / dráma, životopisný / 115 min / ČT / MP 15
Čierno – biela intímna snímka 3 dni v Quiberone režisérky Emily Atef zachytáva trojdňový pobyt slávnej herečky Romy Schneider v rehabilitačnom centre v Quiberone, kde prebieha jej posledné interview pre renomovaný  nemecký magazín Stern. Počas týchto dní, sprevádzaná svojou najbližšou priateľkou, odhaľuje pred novinárom a fotografom svoju dušu a neuvedomujúc si celkom  následky  spontánnej úprimnosti  odpovedí otvára svoju 13.tu komnatu.

8. 11. / ŠTV / 19.30
THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW – 4 €
/ The rocky horror picture show / Réžia: Jim Sharmann / VB 1975 / horor, muzikál / 100 min / ČT / MP 15
Práve sa skončila svadba a družička so svedkom – mladí milenci Brad a Janet – sa pod dojmom obradu rozhodnú svoj vzťah zavŕšiť, keď viditeľne nervózny Brad vyzná svojej milej lásku a s piesňou na perách ju požiada o ruku. A vydajú sa na výlet, aby tento veľký okamžik oslávili. Zastaví ich však osud v podobe prázdnej pneumatiky a dvojica sa vydá hľadať pomoc na hrade, ktorý cesto míňali. Uvíta ich podivný muž a požiada ich, aby vstúpili. Večierok práve začína. V hale tancuje skupinka bizarne oblečených ľudí a všetci čakajú na príchod hradného pána – Dr. Franka-N-Furtera, transvestitu z transexuálnej Transylvánie. Ten ich pozýva na exkurziu do hradného laboratória. Práve totiž vyvíja novú umelú bytosť, vysokého svalnatého blondiaka Rockyho, ktorého si pripravil k ukojeniu svojich vášní. Čo sa bude diať počas tejto noci, tým si nikto nemôže byť úplne istý…

9. 11. / PIA / 19.30
DIEVČA V PAVÚČEJ SIETI – 5 €
/ Girl in the spider´s web / Réžia: Fede Alvarez / USA 2018 / krimi, dráma, triler / 110 min / ST / MP 15
Lisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium Stiega Larssona sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. V temnom thrilleri sa hackerka Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a skorumpovaných politikov.

10. 11. / SO / 15.30
GRINCH – 5 €
/ The Grinch / Réžia: Y. Chenney, S. Mosier / USA 2018 / animovaný / 90 min / SD / MP
Grinch, rovnako ako veľa iných bytostí, nenávidí Vianoce. Zatiaľ čo väčšina z nás rezignuje a sviatky pokoja potichu pretrpí, on sa rozhodne ich zničiť.

10. 11. / SO / 17.30
JAN PALACH – 5 €
/ Jan Palach / Réžia: Robert Sedláček / ČR/SR 2018 / životopisný, dráma / 120 min / OV / MP 12
Jan Palach, študent, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest proti sovietskej invázii do Československa. Nekompromisný mladík, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie. Meno, ktoré pozná takmer každý. Film rozpráva príbeh posledných mesiacov Palachovho života, ukazuje cestu, na ktorej sa z milujúceho syna, oddaného priateľa a citlivého, premýšľajúceho študenta filozofie stala „pochodeň číslo 1“. Film pozoruje posledných niekoľko mesiacov života Jana Palacha. Pozoruje ho na základe dostupných faktických prameňov. Jan Palach nikomu z blízkych o svojom rozhodnutí vopred nepovedal. Ani nenaznačil, že by bol niečoho takého schopný. Vo filme prechádza vzťahom so svoju priateľkou Helenkou, búrlivým študentským životom roku 1968, vzťah s mamou, zažije študentské brigády v Kazachstane a Francúzsku, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Rovnako ako sa od jesene 68 mení verejný život, ráz ulíc aj výrazy ľudí, mení sa aj Jan Palach. Nikto si však nič nevšíma ani jeho dievča ani matka ani jeho spolužiaci. Ešte to ráno si Jan vzal od mamy desiatu, na internáte vtipkoval so spolužiakom a pred odchodom do mesta sa osprchoval. Všedné veci, všedného muža.  Kamera po celý čas sleduje Janovu tvár a snaží sa zachytiť v nej okamžiky rozhodnutia…

10. 11. / SO / 20.00
HUNTER KILLER: NEVIDITEĽNÝ ZABIJAK – 5 €
/ Hunter Killer / Réžia: Donovan Marsch / USA/VB 2018 / akčný, triler / 121 min / ČT / MP 12
Americká armáda zachraňuje ruského prezidenta? Extrémna situácia vyžaduje extrémny prístup i riešenie. Budúcnosť svetového poriadku leží v hlbinách ľadového oceánu, kam práve mieri špeciálna útočná ponorka, aby ovládla chladné vody. Ale nie je sama. V akčnom trileri Hunter killer: Neviditeľný zabijak hrá Gerard Butler, Gary Oldman, Common alebo Michael Nyqvist. Hunter Killer: Neviditeľný zabijak vracia na plátna žáner ponorkových trhillerov plných akcie, osobných drám, tajomného napätia a pocitu klaustrofóbie. Gerard Butler spolu s režisérom strávili počas príprav filmu plné tri dni na palube ponorky USS Houston, aby tam čo najlepšie spoznali, ako prevádzka a život vo vojenskej ponorke skutočne vyzerá. Úloha kapitána Andropova sa stala jednou z posledných postáv, ktorú na plátne hrá už nebohý Michael Nyqvist.

11. 11. / NE / 17.30
LUSKÁČIK A ŠTYRI KRÁĽOVSTVÁ – 5 €
/ The Nutcracker and the four realms / Réžia: Lasse Hallström / USA 2018 / rodinný, fantasy / 100 min / SD / MP 7
Všetko, po čom Klára túži, je kľúč – jedinečný kľúč, ktorý otvorí skrinku so vzácnym darom od jej zosnulej matky. Zlatá niť, ktorú dostane od svojho krstného otca Drosselmeyera (Morgan Freeman), ju ku kľúču zavedie, lenže kľúč okamžite zmizne vo fantastickom a tajomnom paralelnom svete. Tam sa Klára stretne s vojakom-luskáčikom Filipom, myšacou armádou a regentmi, ktorí spravujú tri kráľovstvá: Krajinu snehu, Krajinu kvetov a Krajinu sladkostí. Klára a Filip musia prejsť zlovestným Štvrtým kráľovstvom, kde panuje krutá vládkyňa (Helen Mirren), aby získali Klárin kľúč a vrátili harmóniu nestabilnému svetu.

11. 11. / NE / 19.30
MNÍŠKA – 5 €
/ The Nun / Réžia: Corin Hardy / USA 2018 / horor, triler / 115 min / ST / MP 12
Po tom, čo v rumunskom kláštore mladá mníška spácha samovraždu, je na miesto činu Vatikánom vyslaný kňaz s temnou minulosťou, aby smutnú udalosť vyšetril. Spolu s pomocníkom však postupne odkrývajú temné tajomstvo, ktoré malo naveky zostať skryté. Jeho objavením riskujú nielen svoje životy, ale aj ich duchovnú vieru, ktorá je konfrontovaná zlomyseľnou silou v podobe démonickej mníšky. Tá je, zdá sa, zodpovedná za to, že tamojšie opátstvo sa stalo strašným priestorom, v ktorom sa vedie boj medzi živými a zatratenými.

13. 11. / UT / 19.30
ZLODEJI – Be2Can – 5 €
/ Manbiki kazoku / Réžia: Hirokazu Koreeda / JAP 2018 / dráma / 121 min / ČT / MP 12
Osamu je gastarbeiter, ktorý si privyrába kradnutím v obchodoch. Do remesla zasväcuje aj svojho syna. Obaja žijú v provizórnom dome na periférii a s ďalšími členmi domácnosti tvoria rodinu, na ktorej je toho zvláštneho oveľa viac než len spôsob obživy. Do rutiny krádeží zasiahne dievčatko, ktoré sa osamelo hrá v mraze na balkóne. Osamu sa rozhodne, že vziať si dieťa, ktoré rodičia zanedbávajú, nie je zločin. Jeho čin vedie k odhaleniu tajomstva vnútri rodiny zlodejov a spochybnenie toho, čo vlastne rozumieme pod pojmom rodina. Koreedov film je citlivou, vrstevnatou a rafinovanou drámou o bezpodmienečnej láske a dôstojnosti chudobných.

14. 11. / STR / 19.30
VEŽA. JASNÝ DEŇ. – Be2Can – 5 €
/ Wieża. Jasny dzień. / Réžia: Jagoda Szelc / POĽ 2017 / horor, mysteriózny, triler / 111 min / ČT / MP 15
Mula žije s rodinou na dedine. Tesne pred svätým prijímaním jej dcéry sa objavuje Mulina sestra Kaja. Kaja je biologickou matkou dievčaťa, ale pred šiestimi rokmi bez stopy zmizla. Rodina verí, že sa zmieria, ale Mula sa obáva, že si Kaja prišla vziať dcéru späť. Medzitým sa odohrá séria zvláštnych metafyzických udalostí a Kajina prítomnosť vyvoláva v ľuďoch premeny. Mulin strach sa stupňuje, chce sa sestry zbaviť. Ale Kaja prišla z nejakého dôvodu.

15. 11. / ŠTV / 19.30
TIESŇOVÉ VOLANIE – P100 – 4 €
/ Den skyldige / Réžia: Gustav Möller / DÁN 2017 / dráma / 85 min / ČT / MP 15
Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať. Jeden z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie, režisér Gustav Möller, v svojom prvom celovečernom filme ocenenom na filmovom festivale Sundance Cenou divákov za najlepší zahraničný film, experimentuje s ľudskou predstavivosťou, zmyslami, strachom a presvedčením, že najsilnejšie filmové momenty, sú tie, čo nevidíte.

16. 11. / PIA /19.00
Oslava Dňa za slobodu a demokraciu
Diskusia Michala Kaščáka s Ladislavom Snopkom a Jánom Hacajom. Podujatie je pripomienkou udalostí z novembra 1989.

17. 11. / SO / 15.30
KRÁLIK PETER – 5 €
/ Peter Rabbit / Réžia: Will Gluck / USA 2018 / animovaný / 89 min / SD / MP
Rozprávková komédia podľa svetoznámych príbehov Beatrix Potterovej prichádza na veľké plátno! Rebelský králik Peter žije svoj veselý bezstarostný život spolu s ostatnými zvieratami na farme. Nový majiteľ statku sa však o svoj životný priestor deliť nemieni – a už vôbec nie so zvieratami. Začína sa tak bizarná vojna o teritórium medzi ním a obyvateľmi záhrady.

17. 11. / SO / 17.30
BALÓN – 5 €
/ Ballon / Réžia: Michael Herbig / NEM 2018 / dráma / 125 min / ČT / MP 12
1979, východné Nemecko v čase vrcholiacej studenej vojny. Dve normálne rodiny túžiace po živote v slobodnej zemi vymyslí v tajnosti veľký plán úteku na západ. Ich hlavnou zbraňou je odvaha a vynaliezavosť, vďaka ktorej tajne zostroja teplovzdušný balón, s ktorým sa všetkých osem členov obidvoch rodín pokúsi preletieť nad Berlínskym múrom. Pri prvom pokuse však neuspejú, celý plán úteku je ohrozený, hrozí im odhalenie a zatknutie. Vydávajú sa teda na nebezpečný závod s časom s políciou v pätách … Napínavý príbeh o vzdore a túžbe po slobode bol natočený podľa skutočných udalostí.

17. 11. / SO / 20.00
FANTASTICKÉ ZVERY: GRINDELWALDOVE ZLOČINY – 5 €
/ Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald / Réžia: David Yates / VB/USA 2018 / rodinný, fantasy / 134 min / SD / MP
V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej – Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne – získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú.

18. 11. / NE / 17.30
LUSKÁČIK A ŠTYRI KRÁĽOVSTVÁ – 3D – 6 €
/ The Nutcracker and the four realms / Réžia: Lasse Hallström / USA 2018 / rodinný, fantasy / 100 min / SD / MP 7
Všetko, po čom Klára túži, je kľúč – jedinečný kľúč, ktorý otvorí skrinku so vzácnym darom od jej zosnulej matky. Zlatá niť, ktorú dostane od svojho krstného otca Drosselmeyera (Morgan Freeman), ju ku kľúču zavedie, lenže kľúč okamžite zmizne vo fantastickom a tajomnom paralelnom svete. Tam sa Klára stretne s vojakom-luskáčikom Filipom, myšacou armádou a regentmi, ktorí spravujú tri kráľovstvá: Krajinu snehu, Krajinu kvetov a Krajinu sladkostí. Klára a Filip musia prejsť zlovestným Štvrtým kráľovstvom, kde panuje krutá vládkyňa (Helen Mirren), aby získali Klárin kľúč a vrátili harmóniu nestabilnému svetu.

18. 11. / NE / 19.30
TEN, KTO ŤA MILOVAL – 5 €
/ Ten, kdo tě miloval / Réžia: Jan Pachl / ČR 2018 / komédia / 100 min / OV / MP 12
Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík. O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdene dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora…

20. 11. / UT / 19.30
MANET Z KRÁĽOVSKEJ AKADÉMIE UMENÍ – ART – 6 €
/ Manet from the Royal Academy / Réžia: P. Grabsky, B. Harding / VB 2014 / dokument / 90 min / ČT / MP 12
Veľmi populárna výstava diel slávneho impresionistického maliara v londýnskej Royal Academy of Arts, ktorá mapuje celú kariéru Édouarda Maneta, bola vôbec prvou retrospektívou venovanou jeho portrétom. Predstavuje tohto tajomného a občas kontroverzného umelca v priebehu celej jeho kariéry za pomoci zbierky Kráľovskej akadémie umení v Londýne, ktorá sústreďuje diela z celej Európy, Ázie a USA. Manet – portrétista nebol vlastne nikdy preskúmaný v rámci jednej výstavy, hoci portréty tvoria približne polovicu jeho umeleckej tvorby. Maľoval svoju rodinu, priateľov, literárne, politické a umelecké osobnosti svojej doby, vykresľoval život všetkých vo svojom okolí a tiež celú parížsku spoločnosť. Výstava sa skladá z viac než 50 diel, vrátane portrétov jeho najbližších, manželky Suzanne Leenhoff či ikon svojej doby, Antonina Prousta, Émila Zolu a Stéphana Mallarmé, spolu s výjavmi z každodenného života, ktoré vypovedajú o Manetovom pokrokovom, modernom prístupe k portrétovaniu. Vychutnajte si na plátne tento jedinečný zážitok a prežite do detailu Manetove portréty, jeho životný príbeh i Paríž 19. storočia.

21. 11. / STR / 19.30
TVÁR – Be2Can – 5 €
/ Twarz / Réžia: Małgorzata Szumowska / POĽ 2017 / dráma, komédia / 91 min / ČT / MP 15
Hlavný hrdina Tváre – malomestský čudák a excentrik Jacek – miluje heavy metal, svoje dievča, malé auto a svojho psa. Pracuje na stavenisku, kde má vyrásť najvyššia socha Ježiša na svete. Keď sa nečakane zmrzačí pri tragickej nehode, obrátia sa k nemu oči celej krajiny – Jacek sa totiž stane prvým občanom Poľska, ktorý podstúpi transplantáciu tváre. Tvár je nespútaná, nekonvenčná bájka o vnútornej sile a kráse, v ktorej sa virtuózne kĺbi realizmus, fantazijné prvky a čierny humor. Szumowska zámerne pracuje s rozvoľnenou štruktúrou, ktorej nevyspytateľnosť ešte umocňuje rafinovanou hrou s ostrením. Výsledkom je nekompromisná, ale zároveň mimoriadne zábavná štúdia krízy identity, v ktorej sa umne prepína z komisnej frašky do uštipačného spoločenského komentára.

22. 11. / ŠTV / 19.30
BYT – P100 – 4 €
/ The Apartment / Réžia: Billy Wilder / USA 1960 / romantický, komédia / 120 min / ČT / MP 12
Bud Bexter pracuje vo veľkej poisťovni. Keď ho jeden z kolegov požiada, aby mu požičal svoj byt, nevie odmietnuť a to je veľká chyba. Nasledujú totiž ďalší z kolegov a už je mu hlúpe ich odmietnuť. Ani sa nenazdá a situácia sa vymkne spod kontroly – kolegovia majú rozvrh a chodia do jeho bytu na pravidelné schôdzky s milenkami. Samozrejme, nie je to zadarmo a Bud vďaka tomu postupuje v svojej kariére vyššie a vyššie. O zapožičanie tohto hniezdočka lásky má aj samotný riaditeľ poisťovne, avšak zisťuje, že do bytu s ním ide žena, do ktorej je už dlho tajne zamilovaný. A práve to je moment, kedy sa rozhodne s jeho pôžičkami skoncovať nech ho to bude stáť čokoľvek.

23. 11. / PIA / 19.30
FANTASTICKÉ ZVERY: GRINDELWALDOVE ZLOČINY – 3D – 6 €
/ Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald / Réžia: David Yates / VB/USA 2018 / rodinný, fantasy / 134 min / SD / MP
V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej – Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne – získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú.

24. 11. / SO / 15.30
PAT & MAT: ZIMNÉ DOBRODRUŽSTVÁ – 5 €
/ Pat a Mat: Zimní radovánky / ČR 2018 / rodinný / 90 min / SD / MP

24. 11. / SO / 17.30
CIRKUS RWANDA – 5 €
/ Cirkus Rwanda / Réžia: Michal Varga / ČR/SR 2018 / dokument / 75 min / OV / MP 12
Hlavnou postavou filmu Cirkus Rwanda je Rosťa Novák, principál úspešného cirkusového súboru Cirk La Putyka, ktorý sa nechá nahovoriť na spoločný projekt s akrobatmi z Rwandy. Eliseé Niyonsenga vedie skupinu akrobatov, zloženú prevažne zo sirôt a na kúsku pláže pri jazere Kivu sa snaží etablovať moderný cirkus v krajine, v ktorej stále rezonuje tragická minulosť a ktorá sa musí spoliehať na zahraničnú pomoc. Pre Eliseého a jeho skupinu je spolupráca s úspešným európskym súborom nádejou na lepšiu budúcnosť. Pre Rosťa je to výzva, návrat ku koreňom a vystúpenie zo svojej európskej komfortnej zóny. V Rwande aj v Prahe však naráža na odlišný prístup Rwanďanov k práci, komunikácii či vnímaniu času. Podarí sa Rosťovi preklenúť rozdiely v autentickom predstavení alebo to skončí ako africký gýč plný stereotypov? A čo po takejto kultúrnej zrážke zostane?

24. 11. / SO / 20.00
CREED II – 5 €
/ Creed II / Réžia: Steven Caple Jr. / USA 2018 / akčný / 100 min / ČT / MP 15
Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje – so životom i sám sa so sebou. Snaží sa zo všetkých síl, aby sa venoval svojim najbližším a zároveň nezanedbával prípravu na dôležitý súboj v ringu. Čaká ho silný súper, ktorého meno sa navyše spája s dávnym nešťastím v jeho rodine, a blížiaci sa zápas bude preto nielen náročný, ale i veľmi osobný. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svojom boku sa Adonis pokúsi naplniť dávny odkaz a získať odpoveď na otázku, za čo sa oplatí bojovať. CREED II je filmom o návrate, ktorý oživí spomienky a znovu pripomenie, čo robí šampióna šampiónom. Posolstvo znie jasne – nezáleží na tom, ako ďaleko vo svojom živote zájdeš, tvoja minulosť a tvoja rodina bude vždy s tebou.

25. 11. / NE / 17.30
GRINCH – 3D – 6 €
/ The Grinch / Réžia: Y. Chenney, S. Mosier / USA 2018 / animovaný / 90 min / SD / MP
Grinch, rovnako ako veľa iných bytostí, nenávidí Vianoce. Zatiaľ čo väčšina z nás rezignuje a sviatky pokoja potichu pretrpí, on sa rozhodne ich zničiť.

25. 11. / NE / 19.30
ÚSMEVY SMUTNÝCH MUŽOV – 5 €
/ Úsměvy smutných mužů / Réžia: Daniel Svátek / ČR 2018 / komédia, dráma / 92 min / OV / MP 15
Úsmevy smutných mužov je celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Josefa Formánka. Miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu „o chľaste, vôli a vesmíre“ rozpráva úspešný spisovateľ, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa potom Josef stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami. A vznikajú tú priateľstva a situácie, ktoré v obyčajnom živote ani nie sú možné. Úsmevy smutných mužov priblížia príbehy úspešných chlapov, ktorí sa cez dno fľaše dostali na samotné dno života. Na dno, odkiaľ vedie už len cesta nahor. Na vojnovej ceste s alkoholom stretáva Josef napríklad  Honzu, bývalého reprezentanta v triatlone a účastníka najťažších pretekov sveta – Ironmana. Úradník a geniálny matematik Milan zase verí, že je vyslancom z vesmíru. Niekoho zradila žena, niekto hral v nemeckom gay porne a svoj príbeh má aj Tomáš, ktorý zašiel vo vzťahu so svojou nevlastnou dcérou až príliš ďaleko.

27. 11. / UT / 19.30
SÚMRAK – Be2Can – 5 €
/ Napszállta / Réžia: László Nemes / MAĎ 2018 / dráma / 144 min / ČT / MP 15
Režijný debut Saulov syn maďarského režiséra Lászlóa Nemesa bol absolútnou senzáciou: snímka, ktorá získala o. i. Veľkú cenu poroty v Cannes i Oscara za najlepší cudzojazyčný film, vyjadrovala naliehavú potrebu mladšej filmárskej generácie vyhraniť sa voči vyprázdnenému melodramatickému zobrazovaniu holokaustu a nájsť pre túto tému dynamický a objavný filmový jazyk. Po tomto triumfe prichádza Nemes s novinkou Súmrak, ktorá sa odohráva v jeho rodnej Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského hlavného mesta potom, ako dospievala v sirotinci, a náhle je konfrontovaná s vlastnou minulosťou a temným tajomstvom, čo obostiera jej rodinu.

28. 11. / STR / 19.30
MLADÍ ZABIJACI – 5 €
/ Assassination Nation / Réžia: Sam Levinson / USA 2018 / triler / 110 min / ČT / MP 15
Máte v telefóne chúlostivé fotky? Thriller Mladí zabijaci názorne, brutálne a komicky ukazuje, čo s človekom urobí, keď sa takéto obrázky dostanú „von“. Lily je úplne obyčajná stredoškoláčka, ktorá viac než v realite žije na mobile, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, rovnako ako väčšina jej vrstovníkov. Keď však do digitálnych životov väčšiny obyvateľov mesta prenikne neznámy hacker, ktorý začne zverejňovať práve to, čo malo zostať skryté, začnú sa diať veci. Absolútna panika v mestečku sa rýchlo premení na peklo a Lily si skôr či neskôr musí položiť otázku, či sa vôbec dožije nasledujúceho rána. Všetko totiž nasvedčuje, tomu že tým neznámym infiltrátorom do ľudských súkromí je práve ona. Čierna komédia, brutálna satira, uletený horor. To všetko môžu byť Mladí zabijaci, záleží na tom, ako sa na film budete pozerať, i na tom, ako vnímate svet okolo seba.

29. 11. / ŠTV / 19.30
STUDENÁ VOJNA – P100 – 4 €
/ Zimna wojna / Réžia: Pawel Pawlikowski / POĽ/FRA 2018 / dráma / 84 min / ČT / MP 15
V období budovania stalinovského Poľska, ale tiež modernej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky – speváčky Zuly a skladateľa Wiktora. Nedokážu spolu byť, ale zároveň sa neuveriteľne priťahujú a nevedia byť ani od seba. V kulisách Varšavy, Berlína a Paríža znie jazzová a folklórna hudba a Zula s Wiktorom rozohrávajú nádhernú, ale trpkú baladu, svoju vlastnú studenú vojnu.

30. 11. / PIA / 19.30
ROBIN HOOD – 5 €
/ Robin Hood / Réžia: Otto Bathurst / USA 2018 / akčný, dobrodružný / 117 min / ST / MP 15
Robin Hood, bojovník a hrdina všetkých chudobných (Taron Egerton), rozpúta vzburu proti zákernej a skorumpovanej anglickej korune v novom akčnom spracovaní.

Zľavy:
Zľava 1€: deti, študenti, dôchodcovia
Zľava 2€: ZŤP

Skratky:
ART  – Umenie na plátne, Filmklub K4  – filmový klub, P100  – Projekt100, Be2Can – Výber festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes, SD – slovenský dabing, ČD – český dabing, ST – slovenské titulky, ČT – české titulky, OV – originálna verzia