in ,

Koncerty „Cesty k sebe“ pomáhajú deťom

18. ročník benefičných koncertov na podporu detí s psychickými poruchami.

V nedeľu (10.02.2019) sa v Chráme Najsvätejšej Trojice (kláštorný kostol) v Pezinku konal v poradí 18-ty ročník benefičného koncertu na podporu detí s psychickými poruchami. Zbor Ad Una Corda, na čele s dirigentom Mariánom Šipošom chce prostredníctvom koncertov poukázať na detské ochorenia, ktoré síce nevidieť voľným okom, ale sú rovnako závažné ako telesné poruchy.

Počas predošlých koncertov sa prostredníctvom benefícií a ďalších finančných darov podarilo vyzbierať viac ako 44-tisíc eur. Tie putovali na Kliniku detskej psychiatrie Národného ústavu detských chorôb na bratislavských Kramároch. Finančné prostriedky sa použili na zakúpenie pomôcok na arteterapiu (keramická pec, keramikárske a maliarske potreby a ďalšie), ktorá je neoddeliteľnou súčasťou liečby psychických porúch. Deti sa prostredníctvom umeleckej tvorby liečia a vkladajú do nej svoje príbehy, strasti a bolesti. Táto činnosť im napomáha pri riešení a hlavne liečení diagnostikovaných problémov.

Fotogaléria:

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

Spomienka na bratov Štúrovcov a Samuela Zocha

Čas fašiangov tentoraz v Modre