in ,

Literatúra v Radnici s Matúšom Vallom

O architektúre, hudbe a literatúre s ním diskutovala Veronika Šikulová.

Kto je Matúš Vallo? Architekt, bratislavský mestský aktivista, hudobník a ako sám viackrát povedal, tak aj budúci primátor Bratislavy.

Predstavenie hosťa
„Volám sa Matúš Vallo, narodil som sa v Bratislave a toto mesto mám úprimne rád. Ako architekt a mestský aktivista som sa vždy snažil mesto zlepšiť. Nadobudol som cenné skúsenosti, nielen pri svojej práci, ale aj pri projekte Mestské zásahy, ktorý funguje už v 20 mestách na Slovensku a v Čechách. Naučil som sa, že lepšie ako kritizovať, je pokúsiť sa o zmenu k lepšiemu. Spojil som preto tím viac ako 60 odborníkov a už dva roky pripravujeme návod na lepšie mesto pod menom Plán Bratislava“.

Projekt Plán Bratislava
Kniha vyjadrujúca myšlienky vyše 70 profesionálov, ktorí sa spojili do pracovných skupín za lepšie mesto. „Bratislava už mnoho rokov prešľapuje na mieste, tak sme spojili sily a vytvorili pre ňu ucelenú víziu“.

Z diskusie
Kto nevie, Matúš Vallo je textárom hudobnej skupiny Para. Väčšiu časť svojho života prežil v zahraničí, kde aj študoval. Práve jeho poznatky z ciest ho inšpirujú pri písaní textov a pomáhajú mu tvoriť nové veci. Ďalej na seba prezradil, že veľa číta. Počas diskusie padla reč aj o novom dokumentárnom filme Válek (o Miroslavi Válkovi), o dedovi práve Matúša Valla.

Viac už v priloženom zázname..

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pätnásty ročník keramických trhov

Deň otvorených modranských záhrad