in ,

Malokarpatské múzeum v Pezinku oslavuje 55. rokov

Vo štvrtok, 19. 3. 2015 sa v priestoroch Evanjelického kostola v Pezinku, uskutočnila slávnostná akadémia pri príležitosti 55. výročia vzniku Malokarpatského múzea Pezinok. Je až neuveriteľné a zároveň obdivuhodné, koľko rokov toto múzeum plnú svoju úlohu a stále sa teší vysokej návštevnosti a kvalite poskytovaných služieb. Pripomíname, že múzeum je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

Jeho úlohu a úroveň vo svojich prejavoch počas tejto akcie, vyzdvihli aj samotný rečníci – Martin Hrubala (riaditeľ Malokarpatského múzea), Oliver Solga (primátor mesta Pezinok), Pavol Frešo (župan BSK), a iní.

Na akcii samozrejme nechýbali bývalí a súčasní zamestnanci múzea, ľudia z umeleckej obce a cirkvi, zástupcovia susednej Modry – Juraj Petrakovič (primátor mesta Modra) s manželkou, Viera Jančovičová (riaditeľka múzea Ľudovíta Štúra v Modre a zároveň poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Modre).

Počas akadémie sa slávnostne pokrstila vydaná zbierka 55-tich pohľadníc, s tematikou úzko súvisiacou s múzeom. Po krste zbierky sa slávnosť presunula do priestorov Malokarpatského múzea.

Za zmienku stojí aj fakt, že odteraz si vystavené exponáty múzea budú môcť vychutnať aj návštevníci z radov nevidiacich, či slabozrakých.

Viac už v priloženom video dokumente:

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Pripravte sa na čiastočné zatmenie Slnka

Fotoreport a výsledky XV. ročníka Vitis Aurea Modra 2015