in ,

Modra a jablká

Jablkové hodovanie už roky patrí k obľúbeným podujatiam jesennej Modry.  Počasie babieho leta sa postaralo o príjemnú atmosféru, a námestie kaštieľa zaplnilo vysokou účasťou. Z každej strany sa rozliehali sladkasté vône jablkových štrúdieľ. Ochutnať ste mohli aj jablkové pivo, zaujímavé variácie jablkových palaciniek…či si jednoducho odniesť zdravé plody jabĺk. Program dopĺňali aj hudobné vstupy, a rozprávková  záhrada za kaštieľom.

Viete však že tento priestor pôvodne patril modranskej  Štátnej ovocinársko-vinárskej škole?  Tá je na Slovensku najstaršou školou svojho druhu.  Jej korene prezentujú už 120 ročnú tradíciu úcty k remeslu. Škola vznikla práve na podnet zachovania zvyklostí  vtedy ohrozeného vinohradníctva a ovocinárstva. Odvtedy prešla mnohými vývojovými etapami a premenami, zmenila sídlo… Stále však produkuje kvalifikovaných odborníkov, ktorý pokračujú v úctyhodnom, pre Modru typickom, remesle vinohradníctva. (Text a foto : Lucia Mandincová)

Fotogaléria:

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Modranská oskoruša

Tri dni do otvorenia cesty vo Vinosadoch