in

Modra buduje kamerový systém

Mesto Modra v týchto dňoch realizuje projekt kamerového systému. V prvej fáze pôjde o nepretržitý monitoring ulíc Dukelskej a Sokolskej. Uvedené ulice budú vybavené pokročilým monitorovacím systémom s vysokým rozlíšením, polohovaním kamier, priblížením obrazu a podporou nočného snímania obrazu. Všetky kamery budú vyvedené na centrálny pult riadenia, ktorý bude mať taktiež funkciu archívu a uchovávania vyhotovených videozáznamov. Práce na projekte by mali byť hotové do konca roka.

IMG_4440

V ďalších fázach projektu sa ráta s postupným pridávaním kamier aj do ostatných „záujmových“ častí mesta. Ostáva nám dúfať, že uvedené technologické riešenie prispeje k vyššej bezpečnosti v našom meste a celkovo tak zníži, či minimalizuje rôzne formy kriminálnej činnosti.

Celý projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva vnútra SR a mesta Modry.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Kostol svätého Jána Krstiteľa v Modre prechádza rozsiahlou obnovou

Aká bola Vianočná Modra 2013