in

Modra má nového kontrolóra

Fotografia z druhého zasadania MsZ v ModreNa druhom riadnom zasadnutí (15.02.2011), Mestské zastupiteľstvo v Modre, na základe schváleného programu rokovania, vyberalo okrem členov jednotlivých komisií aj hlavného kontrolóra. Počas výzvy na obsadenie tohto miesta sa prihlásilo celkovo 12 uchádzačov. Z toho 11 uchádzačov sa dostavilo v deň rokovania na „výberové konanie“. Po osobných prezentáciách jednotlivých adeptov na tento post (obsahovali stručný opis dosiahnutého vzdelania a víziu toho, čo by mali robiť), nasledovala tajná voľba.

Nakoľko v prvom kole nezískal ani jeden uchádzač nadpolovičnú väčšinu hlasov, do užšieho výberu postúpili dvaja uchádzači, ktorý dostali najviac hlasov. Bola to  Ing. Božena Uherčíková (6 hlasov) a Ing. Alexander Čierny (4 hlasy). V druhom kole získal najviac hlasov (6) Ing. Čierny z Bratislavy (Ing. Uherčíková 4 hlasy, 2 hlasy boli neplatné), a tým pádom vyhral výberové konanie. Do funkcie hlavného kontrolóra mesta Modra by mal nastúpiť, ako sám uviedol, v dohľadnej dobe.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Miesto nehody na Dukelskej ulici

Vodička zranila dievča na prechode pre chodcov

Hrad Červený Kameň pri západe slnka

Hrad Červený Kameň