in

Modra má schválený Program rozvoja mesta na roky 2014-2020

Súčasťou dnešného mimoriadného zastupiteľstva bolo aj schvaľovanie Programu rozvoja mesta.

Schválenie Programu rozvoja mesta je nevyhnutnou podmienkou pre čerpanie finančných prostriedkov z rôznych grantov a dotácií. Ako poznamenal primátor mesta, Program rozvoja mesta zostáva „živím“, a preto sa bude jeho obsah priebežne dopĺňať a aktualizovať.

Ako sa píše v dokumente, Program rozvoja mesta (ďalej aj PRM) Modra patrí medzi základné strategické dokumenty mesta a predstavuje strednodobý programový rozvojový dokument, ktorý slúži na skvalitnenie miestnej a regionálnej správy a súčasne na plnenie strategických cieľov národnej stratégie smerujúcich k sociálnej súdržnosti a rastu životnej úrovne obyvateľov. Je nástrojom na zvýšenie hospodárskej výkonnosti Slovenska na základe efektívnejšieho využitia najmä vnútorných zdrojov.

  • Jeho celé znenie si môžete stiahnuť (pdf dokument).

Podľa slov primátora, v programe ešte zostáva veľa vecí, ktoré treba upresniť. Následne poslanec Zigo doplnil informáciu, že do konca roka bude tento program aktualizovaný a zahrnuté v ňom budú aj pripomienky občanov mesta.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Dvojkoncert Simi Martausovej a Pavla Helana

Pozrite sa s nami na Keramické trhy Pezinok 2017