in ,

Modra očami študentov

Na sklonku leta sa Modra stala druhým domovom pre mladých umelcov – výtvarníkov. Študenti Fakulty architektúry STU BA počas 1. výtvarného plenéru tvorili priamo v uliciach, kde prezentovali svoje nadanie, výtvarné cítenie a umeleckú zručnosť.

Rôznymi technikami zaznamenávali každodenný život Modry a jej obyvateľov, atmosféru a pamiatky mesta tak, ako ich vnímali počas dvoch týždňov strávených potulkami po kultúrnom dedičstve našich predkov. Dedičstve, ktoré svojím geniom loci vábi umelcov už od nepamäti a poskytuje im priestor pre tvorbu. Plenér bol zavŕšený vernisážou najlepších prác, z ktorej Vám prinášame krátku fotoreportáž.

(Text: Andrea Bachorecová., Foto: Branislav Macháč)

Fotogaléria:

What do you think?

Hrad Devín opäť ožil históriou

Fotoreport z Alternatívy v Drevone