in

Modra spúšťa projekt na podporu zasielania podnetov občanmi svojho mesta

Odkaz pre starostu

Mesto Modra spúšťa projekt podporujúci spoluprácu občana s mestom. Ide o projekt „Odkaz pre starostu“, ktorého tvorcom je Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť. Portál funguje nasledovne. Rôzne problémy zo svojho okolia môžu modrania oznámiť mestskému úradu jednoduchým spôsobom. Dnes bola totiž spustená stránka www.odkazprestarostu.sk/modra. Samotné podnety sú rozdelené do kategórií tak, aby tvorili prehľadný informačný celok. To znemená, že občan si môže pri zadávaní podnetu vybrať z vopred pripravených kategórií, týkajúcich sa daného problému. Kategórie sú prehľadne zastavené a týkajú sa rôznych oblastí, ako napríklad ciest, chodníkov, verejného poriadku, osvetlenia v meste, čiernych skládok a stavieb, atď. Zasielané podnety nesmú mať politický charakter.

Odkaz pre starostu
Odkaz pre starostu

„Portál môže pomôcť občanom komunikovať so samosprávou,“ povedal Ctibor Košťál, výkonný riaditeľ inštitútu. Podnety ku každodenným veciam môžu občania posielať mestu buď cez internetový formulár, alebo pomocou mobilnej aplikácie. Aplikácia je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS a Windows Phone.

Podotýkame, že uvedená služba nestála mesto ani cent. Náš portál sa rozhodol pomôcť pri šírení informácií o podnetoch z mesta. Umiestnili sme teda na našu stránku widget s podnetmi priamo od Vás, kde v prehľadnej forme môžete nájsť všetky zadané podnety z vášho okolia a postupne kontrolovať ich stav v ktorom sa nachádzajú.

What do you think?

Prvý dogtrekking vo vinohradoch!

Richard Müller zahrá v Pezinku jedinečný koncert!