in

Modra spustila projekt e-Governmentu

Mesto Modra spustilo pripravovaný projekt eGovernmentu – projekt otvorenej samosprávy. Jeho cieľom je zefektívniť komunikáciu medzi mestským úradom a občanmi.

egov

Pre zefektívnenie vzájomnej komunikácie bude slúžiť práve tento portál, prostredníctvom ktorého budete môcť pristupovať k vybraným informáciám mesta. Informácie, ktoré portál publikuje sú rozdelené do dvoch sekcií:

  • Verejná sekcia – Administratívne členenie (zoznam ulíc s lokalizáciou na mape), zoznam prevádzok a podnikateľov pôsobiacich na území mesta, podrobný rozpočet mesta a to aj s archívom rokov, ďalej zoznam dodávateľských faktúr mesta a taktiež jeho objednávok.
  • Privátna sekcia (momentálne v príprave).

Portál v tejto fáze umožňuje pristupovať k aktuálnym údajom, ktoré eviduje mestský informačný systém. V budúcnosti sa plánuje rozšíriť o možnosť priamo komunikovať s mestom a vybaviť niektoré agendy z pohodlia vášho domova. Ostrú verziu portálu nájdete na adrese: http://egov.modra.sk.

What do you think?

Modra hostila medzinárodnú (kresťanskú) mládežnícku federáciu s názvom FIMCAP

Kostol svätého Jána Krstiteľa v Modre prechádza rozsiahlou obnovou