in

Modranskú Majoliku navštívila manželka tureckého prezidenta

Na Slovensko pricestoval tento týždeň turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan. Do Bratislavy pricestoval na recipročnú oficiálnu návštevu v pondelok (30.3.2015) zo Slovinska, spolu s podnikateľskou delegáciou. Zatiaľ čo prezident Erdoğan rokoval s našim prezidentom Andrejom Kiskom, jeho manželka, Emine Erdoğan navštívila modranskú Majoliku. Spolu s ňou prišla aj slovenská delegácia v zastúpení Ministerstva zahraničných vecí SR a nechýbali ani predstavitelia nášho mesta.

Delegácia na čele s prvou dámou si vypočula históriu výroby tradičnej modranskej keramiky, vyskúšala si jej maľovanie a pozrela sa aj na samotný proces výroby. Po prehliadke výrobne nasledovalo odovzdávanie darov a nákup výrobkov v podnikovej predajni. Keramika mala v očiach tureckej delegácie veľký úspech.

Fotogaléria:

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fotoreport a výsledky XV. ročníka Vitis Aurea Modra 2015

Ako bolo na vínnych trhoch v Pezinku