in , ,

Musica Sacra 2013

Posvätná hudba (bez hraníc), v originálnom názve Musica Sacra je akýmsi sviatkom sakrálnej hudby. Tento rok bola práve Modra hostiteľom otvorenia  tohto medzinárodného festivalu. Modra sa tak stala len druhým mestom Slovenska, ktoré sa môže hrdo pýšiť tejto pocte. Všetko odštartovalo v nedeľu 21. apríla, v rímsko-katolíckom kostole sv. Štefana kráľa vystúpením šiestich speváckych zborov, celkovo s viac ako 200 členmi.

Svoje zastúpenie medzi zbormi mala aj Modra so zborom Chorus Angelicus. Ten patril pôvodne (od roku 1985) pod Budmerickú farnosť, no od roku 2002 si ho vzala pod svoje „krídla“ Základná umelecká škola v Modre. Viac informácií o ich činnosti a histórii, získate na ich webovej stránke.

Pre tých, ktorí sa tejto akcii nezúčastnili, prinášame zopár foto a video záberov. Text, Foto a Video: Branislav Macháč.

Fotogaléria:

Videopríloha:

Viac fotografií nájdete na našej Facebook-ovej fun page.

What do you think?

Musica Sacra 2013

Sviatok sv. Floriána v Pezinku