in

Nečakaná prietrž mračien

Modranské vinohrady po búrke

Modranské vinohrady po búrkeDnešná (7. 6. 2011) nečakaná a silná prietrž mračien si podľa posledných správ vyžiadala našťastie len materiálne škody. Modrou a jej okolím sa prehnala zhruba o 15-tej hodine a postupne zosilňovala na svojej intenzite. Neskôr sme sa od miestnych vinohradníkov dozvedeli, že v časti Modra – Harmónia padali krúpy, ktoré zničili značnú časť vinohradov. Zosuv pôdy na ceste hore ŠirokýmNa ceste, ktorú miestny poznajú pod názvom „Široké“, došlo k zosuvu svahu, kde sa zemina vysypala priamo na vozovku. Na Kráľovej voda zaplavila miestnym obyvateľom ich dvory a pivnice. Azda najhoršie dopadli okolité obce, konkrétne obec  Častá, Doľany a Píla. Tam prívalová vlna z dažďa napáchala rozsiahle materiálne škody. Poškodené sú najmä cesty, prístupové mosty, rodinné domy, a v neposlednom rade automobily, ktoré boli zaparkované pre domami. Tie podľa slov miestnych unášala voda ako loďky na vode. Modranskí hasiči počas zásahuPri koordinácii zásahov a riešení samotných vzniknutých problémových situácií pomáhal aj miestny dobrovoľný hasičský zbor v Modre. Za to všetko im patrí veľká vďaka. Nám zostáva len dúfať, že v noci sa nezopakuje podobný scenár a meteorológom sa nenaplní ich predpoveď počasia. Obyvateľom postihnutých oblastí prajeme veľa síl a pevné nervy. Uvedenú situáciu budeme priebežne monitorovať a prinášať Vám aktuálne informácie. Kompletnú fotoreportáž nájdete tu.

What do you think?

Keramické trhy

Pezinské keramické trhy

Okolie domova sociálnych služieb - Merema

Foto: Harmónia, Piesok a Kráľová po prietrži mračien