in

Oslava Dňa za slobodu a demokraciu

Diskusia Michala Kaščáka s Ladislavom Snopkom a Jánom Hacajom.

Dátum: 16.11.2018 (piatok), o 19:00 hod.
Miesto: Modra, Kalinčiakova 4, Kino Mier

Podujatie 89 – Ty nadväzuje na ideály a odkaz Novembra 1989, je oslavou Dňa boja za slobodu a demokraciu, pripomienkou dôležitého historického míľnika a hodnoty slobody a humanizmu. Okrem diskusie, ktorá sa koná v predvečer výročia Nežnej revolúcie, sme tento rok pripravili aj prednášky / diskusie pre stredné školy v Modre (v spolupráci s o.z. Living Memory).

Hostia diskusie
Ján Hacaj – bývalý československý politik a poslanec Federálneho zhromaždenia za Verejnosť proti násiliu, dnes úspešný podnikateľ v oblasti vinárstva, ktorý sa narodil v Modre a dnes žije v Pezinku. Hudobný hosť – Zuzana Homolová.

Ladislav Snopko – bol jedným zo zakladajúcich členov hnutia Verejnosť proti násiliu (VPN). Dňa 10. decembra 1989 zorganizoval spolu s Martinom Bútorom pochod pod heslom „Ahoj, Európa“, počas ktorého prešli tisíce Bratislavčanov cez otvorenú Železnú oponu do Rakúska. V rokoch 1990 – 1992 bol ministrom kultúry, poslancom Slovenskej národnej rady.

Rozhovor vedie Michal Kaščák, hudobník a organizátor festivalu Pohoda, občiansky aktivista a kamarát z Modry – Kráľovej.

Vstup je voľný.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Sofia a tekvička

Japonsko zvnútra