in

Pálenie jánskych ohňov

janske_ohne_2013Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku organizujú v poradí už tretí ročník podujatia Pálenie jánskych ohňov.

Program akcie tvorí vystúpenie ľudovej hudby Fidlikanti, ohňová show tanečnej skupiny Festum Aeternum a Gajdošského komanda. Návštevníci sa na treťom ročníku Pálenia jánskych ohňov môžu tešiť na rodinnú opekačku – stačí, ak si prinesú jedlo na opekanie. Novinkou tiež bude varenie magického čaju priamo na lúke. Už tradične budú mať malí aj veľkí možnosť hľadať zázračný poklad, súťažiť a vychutnať si čaro magickej noci. Malokarpatské múzeum v Pezinku začalo podujatie organizovať v roku 2010, keď pripravilo nultý ročník podujatia. Dalo si za cieľ oživiť tradíciu pálenia ohňov pri príležitosti sviatku Jána, ktoré boli v tradičnej kultúre oslavou letného slnovratu a v kresťanskej kultúre spomienkou na svätca Jána Krstiteľa.

Podujatie technicky zabezpečujú OR Hasičského a záchranného zboru MV SR v Pezinku a OZ Dobrovoľný hasičský zbor Pezinok. Na organizácii Pálenia jánskych ohňov participuje aj Mesto Pezinok a Malokarpatská knižnica v Pezinku.

Začiatok podujatia: 23.6. 2013 o 19.00hod.
Miesto konania: Lúka pri hasičoch – Hasičská ulica, Pezinok

What do you think?

Víno a levanduľa 2013

Vína mesta Modry pre rok 2013