in ,

Posviacka zrekonštruovaného Farského kostola

Slávnostná posviacka zrekonštruovaného Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Pezinku.

Záverečný príhovor a ďakovná reč farára Jána Ragulu.

V sobotu 1. decembra sa uskutočnila slávnostná posviacka zrekonštruovaného Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Pezinku. Kostol posviacal arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Kostol sa nechádza v severnej časti historického centra mesta, ktoré obklopuje mestské opevnenie. Areál kostola je situovaný medzi hlavnými ulicami stredovekého mesta – Trhovou (súčasná Štefánikova) a Uhorskou (súčasná Holubyho) v blízkosti pôvodného hradu.

Ak sa rozhodnete pomôcť s dokončením rekonštruckie, môžete tak urobiť prostredníctvom finančného príspevku na číslo účtu: SK39 7500 0000 0040 0966 2930. Ďakujeme.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Otvorenie novej rozhľadne

Spomienka na bratov Štúrovcov a Samuela Zocha