in ,

Pozrite sa s nami na Keramické trhy Pezinok 2017

Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je hlavným organizátorom tohto podujatia, v spolupráci so svojimi partnermi, aj tento rok usporiadalo už 14. ročník Keramických trhov v Pezinku.

Zo samotných trhov...

Keramických  trhov sa každoročne zúčastňujú keramikári z rôznych krajín strednej Európy. Teda ani na 14. ročníku nemohli chýbať keramikári z Čiech, Slovinska, Maďarska, Poľska, Bulharska a samozrejme zo Slovenska. Keramické trhy v Pezinku, spolu so Slávnosťami hliny v Modre sú jedinečným podujatím tohto druhu v rámci Slovenska. Ich cieľom je predovšetkým podpora a propagácia hrnčiarskeho a džbankárskeho remesla – starého remesla našich predkov.

Trhy sú atraktívne nielen predajom rôznych druhov keramických výrobkov, ale aj sprievodnými podujatiami. Tento rok si návštevníci Malokarpatského múzea v Pezinku mohli pozrieť výstavu „A predsa sa točí!“, ktorá im predstavila umenie majstrov kruhárov. V Malokarpatskej knižnici v Pezinku to bola výstava s názvom „Modranska: Prestreté“.

Atmosféru trhov si môžete vychutnať prostredníctvom našich fotografií.

What do you think?

-1 Points
Upvote Downvote

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Modra má schválený Program rozvoja mesta na roky 2014-2020

Včera sa slovenskom prehnalo Derecho.