in

Roj perzeíd, nefalšované vesmírne divadlo

Počas týchto pár mimoriadne teplých nocí, keď má väčšina z nás problémy zaspať, nám naša Zem spolu s vesmírom, pripravila úchvatné divadlo.

Augustové noci okrem vysokých teplôt so sebou prinášajú aj každoročne udalosť pozorovania meteorického roja Perzeíd. Tie môžeme sledovať od polovice júla do konca augusta. A práve od 8. augusta do 12. augusta je ich výskyt na maxime.

Preto sa túto stredu, štvrtok a piatok určite oplatí vybrať mimo mesta, napríklad na vidiek, na horskú lúku, pole alebo kamkoľvek inam, kde je čo najmenej svetelného znečistenia (minimum umelého svetelného žiarenia).

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jahodový víkend na farme Pod gaštankou

Sezóna na modranskom kúpalisku vrcholí