v

Rozprávková Modra 2018

Posledný víkend školského roka bude v Modre už po ôsmykrát patriť bábkam.

Rozprávková Modra sa tradične koná v parku pri jazierku vedľa Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre, v prípade nepriaznivého počasia v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre. V obľúbenom stane plnom periniek budú čítať rozprávky v sobotu Paťa Jariabková a v nedeľu ujo Mrkvička (Tibor Hujdič).

PROGRAM PODUJATIA
Sobota 23. 6. 2018
14.30 Divadlo Lenky Hoškovej: Kráľovstvo na povale
15.15 Tatiana Šulíková: Plstená etuda
15.45 Divadlo Agapé (Martin Žák): Hľadanie kamarátov
17.00 Divadlo Spozavoza: Ružová rozprávka
18.15 Divadlo Agapé (Merema): More

Nedeľa 24. 6. 2018
14.30 Ivan Gontko a jeho tradičné divaldo Tyjátr: Turecký ostrov
15.45 Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
17.00 Teatro Colorato: Mačkomyšia vojna
18.15 Divadielko Concordia: Huncút Gašpar

V tvorivých dielňach si môžete urobiť svoju bábku. Pripravený je detský drevený kolotoč, prekvapenia, atrakcie a hry, Rozprávkovo – stan plný periniek a rozprávok, ktoré budú čítať (v nedeľu) ujo Mrkvička (Tibor Hujdič) a (v sobotu) Paťa Jariabková, ktorá si s deťmi zagúľa príbeh O Guľkovi Bombuľkovi. Popoludnia strávite v sprievode flašinetu bábkara Ivana Gontka a bábok manželov Pilátovcov. Viac o podujatí nájdete aj na facebooku v udalosti Rozprávková Modra 2018.

Partneri Rozprávkovej Modry 2018
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Modra, OOCR Malé Karpaty.

Členka Modranskej Besedy a divadelníčka – bábkarka ochotníčka Agáta Petrakovičová Šikulová pozýva: „Tohtoročná Rozprávková Modra Vás prevedie svetom a históriou bábok, dozviete sa napríklad aký rozdiel je medzi tieňovým, marionetovým, alebo maňuškovým divadlom.“

Ohodnoťte článok?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

O autorovi: Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Pätnásty ročník keramických trhov

Literatúra v Radnici s Matúšom Vallom