v

Slávnosť hliny – keramická Modra 2018

Dátum: 30.8.-1.9.2018 (štvrtok) od 17:00 hod.
Miesto: Modra, Súkenícka ul.

Témou jubilejného 10. ročníka Slávnosti hliny – Keramickej Modry sú prejavy ľudovej zbožnosti v keramickom dekore. Koná sa na tradičných miestach: Slovenskom národnom múzeu, Múzeu slovenskej keramickej plastiky a na Súkeníckej ulici.

Podujatie začína 30. augusta odborným seminárom, o 17 hod. otvorením sprievodných výstav, v piatok poobede a v sobotu počas celého dňa bude hrnčiarsky jarmok, kultúrny program, tvorivé dielne, v sobotu podvečer alegorický sprievod.

Medzinárodný odborný seminár s témou Prejavy ľudovej zbožnosti v keramickom dekore je predpoludním vo štvrtok 30. 8. 2018 v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra. Okrem odborných prednášok budeme spomínať aj na predchádzajúce ročníky. Slávnosť hliny – Keramická Modra má každý rok množstvo sprievodných podujatí, v tomto roku Vás okrem iných pozývame do nemeckého evanjelického kostola na výstavu modranských, ale aj iných výtvarníkov.

Podujatie organizuje Modranská Beseda spolu s mestom Modra, Slovenskou ľudovou majolikou, Slovenským národným múzeom – Múzeom Ľudovíta Štúra a Múzeom slovenskej keramickej plastiky a s Cechom Kachliarov a Kultúrnym centrom Modra. Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia. Projekt sa realizuje s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Modry. Destinačný partner OOCR Malé Karpaty a KOCR Turizmus regiónu Bratislava. Podujatie je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby.

Ohodnoťte článok?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

O autorovi: Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Rozprávková Modra bola naozaj rozprávková

Jablkové hodovanie 2018