in ,

Spomienka na bratov Štúrovcov a Samuela Zocha

Osobnosti slovenskej národnej histórie.

Dnes sme si uctili pamiatku a zároveň výročie úmrtia bratov Štúrovcov – Ľudovíta a Karola, ale aj Samuela Zocha. Velikánov slovenskej histórie. Pietna spomienka začala službami božími o 9:30 hod. v Slovenskom evanjelickom kostole v Modre, odkiaľ sa všetci prítomný presunuli na modranský cintorín, aby mohli položiť vence k pamätníku a ich hrobom. Tu sú totiž pochovaní.

Fotogaléria:

Pri tejto príležitosti, bol verejnosti umožnený voľný vstup do Múzea Ľ. Štúra, kde ste si mohli pozrieť pamätnú izbu i expozíciu s názvom: „Ľudovít Štúr a moderné Slovensko“.

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Posviacka zrekonštruovaného Farského kostola

Koncerty „Cesty k sebe“ pomáhajú deťom