in

Svätokatarínska ochutnávka mladých vín

XIX. ročník tradičnej priateľskej koštovky.

Dátum: 30.11.2018 (piatok), od 16:30 hod.
Miesto: Modra, Sokolská 8, Kultúrny dom

Modranský spolok vinohradníkov a vinárov (Vincúr) organizuje už XIX. ročník tradičnej priateľskej koštovky pod názvom „Svätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2018“.

S uvedenou tradíciou degustácie mladých vín prišiel spolok ako prvý na Slovensku, čím založil tradíciu degustácií mladých vín ešte pred ich oficiálnym uvedením na trh. Na koštovke si tak  v priateľskej atmosfére svoje mladé vínka vzájomne pochvália a ohodnotia profesionálni aj amatérski vinári z Modry a širokého okolia.

Prečo Svätokatarínske mladé vínka? Najmä z dôvodu, že koncom novembra si už vieme predegustovať  prvé slovenské mladé biele a ružové vínka, ktoré sú už stiahnuté z kvasníc a odkalené a to tak, že si vyznávači tohto lahodného moku budú môcť vychutnať ich podmanivú arómu a svieže kyselinky typické pre malokarpatské odrody, ktoré boli zberané v mesiacoch september a október.

Označovať víno slovami “mladé víno“ možno víno s chráneným označením pôvodu, ak je víno naplnené do spotrebiteľského balenia najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.

Už tradičné podujatie sa uskutoční v piatok, 30. novembra 2018 o 16.30 hod v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra na Sokolskej ul č. 8 v Modre s nasledovným programom:
– Uvítanie hostí a prítomných – Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr.
– Zhodnotenie vinohradníckeho roku 2018 – Ing. Vladimír Sodoma.
– Požehnanie mladých vín – evanjelický a katolícky kňaz Mgr. Ján Oslík a Jozef Mišík o 17.00 hod.
– Priateľská susedská degustácia prinesených vzoriek vín.

Organizačné pokyny:
Vstupné 10, – € alebo 2 vzorky mladého vína ročníka 2018 (1 vzorka á 3 fľaše), záloha za pohár 2,- €. Všetky Katky, Katarínky, Katušky majú samozrejme vstup zdarma!!!

What do you think?

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Trinásty ročník festivalu Hudba Modre

Koncert skupiny Fragile