in

Tohtoročná „Adventná Modra“ ponúkne koncerty, vianočné trhy a výstavy

Adventná Modra 2015

Od prvej adventnej nedele 29. novembra vám budú všedné dni spríjemňovať viaceré vystúpenia, ktoré odštartuje adventný koncert Katky Koščovej v Nemeckom evanjelickom kostole. Očakávané vianočné remeselné trhy nájdete na Vianočných inšpiráciách v kaštieli Malokarpatského osvetového strediska, kam v nedeľu 6. decembra zavíta aj Mikuláš.

Druhá nedeľa adventu privíta známych Pressburger Klezmer Band a v tretiu adventnú nedeľu navštívi naše mesto Marián Varga a Moyzesovo kvarteto. Deti z folklórneho súboru Magdalénka oživia tradície vo svojom programe Od Lucie do Vianoc a žiaci umeleckej školy v Modre zaspievajú a zatancujú v predstavení Vianočný čas. Na nádvorí historickej radnice prežijete Vianočné zastavenie, kde nebude chýbať živý betlehem, vianočný punč, zbierka pečiva, varené víno so škoricou a zaujímavý kultúrny program modranských detí a mladých ľudí. V stánkoch stretnete známych i neznámych, svoje výrobky ponúknu miestne občianske združenia, spolky, školy i remeselníci. V historickej radnici ožije Modrobiely les – výstava pre deti o modrotlači z dielne bratislavského domu umenia Bibiana. Kino Mier realizuje detské premietanie Malý princ prepojené s tvorivým čítaním pre rodiny s deťmi.

Adventná Modra spojí všetky predvianočné aktivity v našom meste a pre obyvateľov i návštevníkov prináša ucelený mesačný program.

Program:

 • 29. 11. o 18.00 h. Adventný koncert Katka Koščová s kapelou, Nemecký evanjelický kostol.
 • 4. – 6. 12., 15.00 – 20.00 h. Vianočné inšpirácie, tradičné ľudovo-umelecké trhy v atraktívnom prostredí kaštieľa.
 • 6. 12. o 17.00 h. Mikuláš, Malokarpatské osvetové stredisko, na nádvorí kaštieľa.
 • 6. 12. o 18.00 h. Adventný koncert Pressburger Klezmer Band, Kultúrny dom ĽŠ.
 • 11. 12. o 17.30 h. Od Lucie do Vianoc, predstavenie DFS Magdalénka, Kultúrny dom ĽŠ.
 • 12.12. o 18.00 h. Adventný koncert Moyzesovo kvarteto a Marián Varga, Nemecký evanjelický kostol.
 • 13.12. o 16.00 h. Malý princ, tvorivé čítanie a premietanie animovaného filmu pre rodiny s deťmi, Kino Mier.
 • 17.12. o 18.00 h. Vianočný čas, hudobno-tanečné predstavenie žiakov ZUŠ v Modre, Kultúrny dom ĽŠ.
 • 18. – 19.12. Vianočné zastavenie, mestské vianočné trhy na nádvorí historickej radnice, tradičná zbierka koláčov.
 • 26.12. Svätoštefánsky koncert modranských kapiel, Kultúrny dom ĽŠ.
 • 31.12. Silvestrovský prípitok a privítanie Nového roka.

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

19 Pictures That Perfectly Sum Up How It Feels to Be a Kid

Another Bimber update