in ,

Tohtoročná oslava sviatku svätého Floriána, patróna hasičov opäť nesklamala

Sviatok sv. Floriána 2014

V nedeľu 4. mája 2014 sa už po siedmy krát v Pezinku konali oslavy k sviatku Sv. Floriána, patróna hasičov. Organizátorom osláv bolo OR HaZZ v Pezinku v spolupráci so Základnou organizáciou DHZ Pezinok, Okresným riaditeľstvom PZ SR v Pezinku, mestom Pezinok, Mestskou políciou Pezinok, Malokarpatským múzeom v Pezinku a záchrannou službou LSE.

Oslavy započali sprievodom po meste Pezinok o 14.00 hod a položením vencov k soche Svätého Floriána. Po ukončení sprievodu boli verejnosti na Radničnom námestí prezentované ukážky činnosti jednotlivých zložiek. Zaujímavosťou v rámci ukážok bolo hasenie požiaru historickou striekačkou ako aj činnosť záchranných zložiek IZS pri dopravnej nehode. Ukážku zo svojho výcviku predviedla aj jazdná polícia na koňoch, záchranári so služobnými psami a samozrejme aj team najmladších dobrovoľných hasičov.

Počas osláv nechýbali ani sprievodné podujatia pre deti a ich rodičov. Sviatočnú náladu spríjemňovala dychová hudba a ukážky tancov. Na záver, ako každý rok, bola pripravená hasičská pena, ktorá ani tentoraz nesklamala a deťom vyčarila nejeden úsmev na tvári. Viac už ale v priloženej galérii a na videu.

Fotogaléria:

Videopríloha:

What do you think?

Richard Müller zahrá v Pezinku jedinečný koncert!

Nový ateliér zorganizoval aukciu obrazov