in

Do zbierky Unicefu, Týždeň modrého gombíka 2014 sa zapojí aj mesto Modra

Slovenský výbor pre UNICEF organizuje jubilejný desiaty ročník verejnej zbierky „Týždeň modrého gombíka 2014“. Celonárodná zbierka v uliciach slovenských miest je zameraná na pomoc najzraniteľnejším deťom v rozvojových krajinách. Výťažok zo zbierky bude použitý na vodné a sanitačné programy v Ugande. Prezentáciu tohto trojročného projektu si môžete pozrieť na: http://prezi.com/-gqs7dnpnvua/unicef-tyzden-modreho-gombika-2014/.

modry_gombik_1

Týždeň modrého gombíka sa uskutoční v dňoch 12.- 18. mája 2014, kedy sa i mesto Modra do pouličnej zbierky zapojí.

Zbierka sa bude realizovať prostredníctvom dobrovoľníkov. Vykonaním zbierky sú poverení dobrovoľní koordinátori – dobrovoľníci UNICEF, Centrá voľného času, Informačné centrá mladých, Mládežnícke a detské parlamenty miest, Mestské úrady, či samotné školy za pomoci žiakov a ďalších dobrovoľníkov.

Tento rok budú dobrovoľníci dávať namiesto modrých gombíkov (ich výroba bola veľmi nákladná), náramky s logom UNICEF za dobrovoľný príspevok.

Prispieť je možné do pokladničiek UNICEF, alebo vkladom/prevodom na účet: 20219886/6500 Poštová banka, a.s., variabilný symbol 0314.

Zbierka je povolená Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky pod číslom SVS – OVS3- 2014/004033 zo dňa 27. januára 2014.

What do you think?

Panorámy mesta Modra

Modra aj tento rok udelí reprezentačné pečate svojim najlepším vínam