v

Víno a levanduľa 2018

Dátum: 7.7.2018 od 15:00 h.
Miesto: Pezinok, Stará hora , Lokalita nad Rozálkou, (za rybníkom).

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov organizuje v spolupráci s Mestom Pezinok 7. ročník podujatia „VÍNO A LEVANDUĽA“. Akcia, ktorá je zameraná na prezentáciu vinohradníckej a turistickej lokality Stará hora, prezentáciu vína výrobcov Pezinského vinohradníckeho rajónu a prehliadku unikátnej záhrady, v ktorej sa vinič snúbi so stredomorskou flórou, predovšetkým výsadbou levandule.

Novoobnovené územie s revitalizovanými kamenicami si budete môcť po prvýkrát pozrieť i so sochou patróna vinohradníkov sv. Urbana, kamenice sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí. Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou.

Svoju produkciu bude prezentovať 32 výrobcov z Pezinského vinohradníckeho rajóna. Putovanie vinicami a ochutnávanie vína návštevníci zavŕšia prehliadkou unikátneho, odrodovo pestrého vinohradu, vysadeného na kamenných terasách Starej hory. Snúbi sa v ňom vinič s rôznorodou skladbou pôvodnej, ale aj stredomorskej flóry, predovšetkým výsadbou levandule.

Organizátori zabezpečia pre hostí okrem dobrého vína aj ponuku tradičnej gastronómie, ľudovo umeleckých výrobkov, keramiky a tvorivé dielne pre najmenších návštevníkov. Veríme, že počasie bude milosrdné, napriek tomu všetkým odporúčame univerzálny slnečník/dáždnik.

Podrobné informácie
Vstupenky v predpredaji ako výhodný balíček za 14,-€. Len v predpredaji získate v cene vstupenky 10 degustačných lístkov navyše.

Vstupenka v predpredaji obsahuje:
– 40 degustačných lístkov na ochutnávku vína v celkovej hodnote 10,- € (hodnota 1 lístka je 0.25€, účastníci si môžu dokupovať lístky podľa potreby na vyznačených stanoviskách),
– degustačný pohár s taštičkou
– vstup do levanduľovej záhrady
– orientačná mapka so zoznamom účastníkov a ďalšími informáciami.

Kontakt
Ing. Oľga Bejdaková
Telefón: 0905 598 229
Email: zpvv@zpvv.sk
Web: https://zpvv.sk/

Ohodnoťte článok?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

O autorovi: Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Deň otvorených modranských záhrad

Modranský piknik otvoril letnú sezónu