in ,

Zhorela Furmanská krčma

Furmanská krčma po požiari

Furmanská krčma po požiariPár minút pred polnocou, z 23. na 24. 12. 2010 bola telefonicky privolaná hasičská hliadka do Modry, miestnej časti Piesok, kde plamene zachvátili jeden zo skvostov tejto oblasti, a síce Furmanskú krčmu. Tá skoro celá zhorela. Hasiči bojovali s požiarom ešte aj na Štedrý deň a pomáhali im aj dobrovoľní hasiči z Modry. Príčina požiaru sa stále vyšetruje. Furmanská krčma bola súčasťou Zochovej chaty, ktorá bola slávnostne otvorená 30. apríla 1933. Chatu vybudoval Klub československých turistov v Bratislave. Chatu pomenovali po Samuelovi Zochovi. Samotná Furmanská krčma bola niekoľkokrát rekonštruovaná. Naposledy v januári 2009, kedy bola vynovená a opäť otvorená. Krčma bola známa štýlovým interiérom s dominantným krbom, kde „večne“ plápolal oheň. Zostáva nám len dúfať, že táto krčma nezostane len v našich spomienkach, ale bude opäť opravená a sprístupnená návštevníkom Modry – Piesok.

Súvisiace prílohy – video:

What do you think?

Mesto Modra

Výsledky komunálnych volieb v Modre

Príhovor novozvolenej primátorky mesta Modra