in ,

Zima v Bratislavskom kraji ešte neskončila

Zasnežené Námestie Ľudovíta Štúra

Zasnežené Námestie Ľudovíta ŠtúraZa posledné dni ani naše malé mestečko, Modru neobišli vrtochy počasia a zima ukázala opäť svoju silu. Sneženie od pondelka (24. 1. 2011) večera, intenzívnejšie z utorka na stredu spôsobilo, že po niekoľkotýždňovej prestávke musela opäť do ulíc vyraziť technika Mestských technických služieb. Ako väčšina z nás vie, jej technický stav je na veľmi mizernej úrovni. Z celkového počtu „bojaschopnej“ techniky má mesto k dispozícii dva sypače a jeden odhŕňač. Všetko sa jedná o stroje staršie ako dvadsať rokov. Môžeme o nich hovoriť ako o veteránoch. Keď zoberieme do úvahy rozlohu katastra aký obhospodaruje (okrem Modry, ešte aj Kráľovú, Harmóniu a Piesok), je to žalostné.

Na zlý technický stav vozidiel a celkovo techniky Mestských technických služieb, už zopár rokov opakovanie upozorňuje aj ich samotný riaditeľ. No vždy to stroskotá na financiách, ktoré mesto na vynovenie a servis techniky nemá. Vždy sa riešia iba havarijné stavy. Otázka znie, dokedy budú mať občania trpezlivosť, a skoro ráno, keď potrebujú ísť do práce, budú čakať niekoľko hodín, kým sa ich ulica dostane na rad a bude im odhrnutá prístupová cesta, či samotné parkovisko. A riešiť tento stav dodávateľskou firmou, asi nebude z dlhodobého hľadiska veľmi výhodné.

Ak bude ešte zopár dní takto výdatne snežiť, je na zamyslenie, čo sa stane počas odmäku. Čakajú mesto Modra ďalšie povodne? Je vôbec mesto na niečo také dostatočne pripravené? Poučilo sa z minulosti? Veríme že áno. Veď odpovede na tieto otázky sa dozvieme už čoskoro – na jar.

Súvisiace prílohy – video:

What do you think?

Korčuľujúci na Modranskom rybníku

Zábava na ľade – Lets it Snow

Miesto nehody na Dukelskej ulici

Vodička zranila dievča na prechode pre chodcov