in , ,

Čo priniesol 21. ročník Pezinského permoníka

Čarovnú atmosféru plnú minerálov a drahých kameňov, ako aj jedinečný sprievodný program a príjemnú náladu so sebou priniesol 21. ročník Pezinského permoníka. Toto unikátne a obľúbené podujatie je snahou o nadviazanie na dávnu banícku tradíciu mesta Pezinok.

Už tradične každý rok v auguste prichádza Pezinský permoník do areálu Pezinského kultúrneho centra, aby ukázal to najkrajšie, čo zem vydala zo svojich útrob. Návštevníci tak mohli obdivovať klenoty zo zbierok slovenských i zahraničných zberateľov. Výstava bola spojená so zberateľskou burzou, kde ste si mohli tieto skvosty zakúpiť, vymeniť alebo sa o nich poradiť a dozvedieť sa tak čosi viac od skúsených zberateľov.

Atmosféru zlatej horúčky na Klondiku pripomenulo pouličné ryžovania zlata, ktoré sa už stalo tradičnou súčasťou Pezinského permoníka.

Bohatý sprievodný program v podobe súťaží pre deti i dospelých, filmové ukážky zo života baníkov, mestská opekačka, dobrá hudba či chutné pezinské vínko boli zárukou, že Pezinský permoník opäť splní očakávania a my sa už teraz tešíme na jeho ďalší ročník.

1BM_4796-1 1BM_4799-1 1BM_4801-1 1BM_4804-1 1BM_4806-1 1BM_4835-1

Rozhovor s organizátorom podujatia (Jiřím Vitálošom) o jeho vzťahu k minerálom, prírode a samozrejme o Pezinskom permoníkovi:

What do you think?

Pridaj komentár

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tretí ročník Pezinok inline v obrazoch

Z vernisáže „Aktovka Vincenta Šikulu“